UNESCO Onur ÖdülüTüm Duyurular
13
MAY

Çilimli Anaokulu ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen "For Anut Branch, Dont Waste Your Child’s Future" başlıklı proje UNESCO-OMEP (The World Organization for Early Childhood Education) tarafından 2019 ESD (Education for Sustainable Development)  “Onur Ödülü”ne layık görülmüştür. 

Yürütücülüğünü üniversitemiz Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz ERİŞEN’in yaptığı proje ile çocuk  işçiliğinin önlenmesi kapsamında 3-8 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklarının tarım işçiliği sebebiyle okula gidememelerinden kaynaklı temel eğitim eksikliklerinin giderilmesi, okula erişimlerinin sağlanması ve eğitimde sürdürülebilirliğe yönelik alternatif yaklaşımların uygulanması amaçlanmıştır. Proje kapsamında çocuklar ve anne babalara işçilik yaptıkları sahalarda 3 ay süresince eğitimler verilmiştir. 

ÖDÜL SAHİPLERİNİN TANINIRLIĞI

Ödül sahipleri Panama’da 24-26 Haziran 2019’da gerçekleştirilecek olan 2019 Dünya Toplantısı ve Konferansının genel kurul toplantısında sertifika alacaklardır. Ödül kazananların ayrıca, konferansta yaptıkları çalışmaları paralel bir oturumda sunmaları beklenmektedir. Kazanan projeler Dünya OMEP web sitesinde tanıtılacak ve/ya da SKE Kaynak bankasına eklenecektir.

Eğer ödül sahipleri konferansa katılamıyorsa, sertifikaları onlara postalanacaktır. Projeleri Dünya OMEP web sitesinde açıklanacaktır.

Tüm ödül kazananlara ayrıca, OMEP’in dünya genel başkanından bir teşekkür mektubu ve tebrik mektubu verilecektir.  

Öğretim üyemizi ve projede emeği geçenleri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.